desiBel Teknoloji ve Veri Kurtarma
 
desiBel Teknoloji, veri depolama ortamları üzerinde analiz ve kurtarma işlemlerinde kullanılmak üzere özel ve genel amaçlı yazılım geliştiren ve profesyonel veri kurtarma hizmeti veren bir bilişim firmasıdır.
 
Veri kurtarma ve ilgili konular bilişim sektöründe özel ve ayrı bir uzmanlık dalıdır. Bunun bilinci ile firmamız sadece veri kurtarma ve ilgili konulara odaklanmış ve konu ile ilgili uluslararası standartlarda hem yazılım hem de donanım tabanlı kendine has çözümler üretmiştir. Profesyonel bilgi ve deneyim birikimi ile de çözüm portföyünü sürekli geliştirmekte ve genişletmektedir.
 
Veri kurtarma ekibini oluşturan mühendis kadromuzun konu ile ilgili bireysel geçmişi, bilgi birikimi ve deneyimleri 1990 yılı başlarına kadar uzanmaktadır. Ekibimizin bireysel çalışmaları 1992 yılında İstanbul'da disk analizi, editleme ve tekli anti virüs çözümleri şeklinde başladı. 1993 yılında Kayseri'ye taşınan ekibimiz elemanları konu ile ilgili yoğun talepler ve tespit edilen gereksinimler üzerine 1994 yılı başlarında genel amaçlı disk editör, analiz ve kurtarma araçlarını geliştirmeye başladı. 1997 yılından itibaren ekibimiz desiBel Mühendislik çatısı altında çalışmalarını bilişim sektörüne profesyonel çözümler olarak sundu.
 
Ekibimiz  çalışmalarını ve hizmetlerini daha sistemli ve mükemmel hale getirebilmek ve yurt dışına açılabilmek için Temmuz/2005 tarihinde "desiBel Bilişim, Veri Teknolojileri, Bilgisayar, Elektronik Ltd. Şti." ünvanı ile yeni bir şirket kurdu ve yeni bürosunda ve servisinde faaliyetlerine başladı. Firmamız 2006 yılında yurt dışına açılmayı ve veri kurtarma alanındaki özel çözümlerini yurt dışındaki geniş kitlelere ve veri kurtarma firmalarına pazarlamayı hedeflemiştir. Bu amacına ulaşan firmamız yeni projeler ve çözümler geliştirmek üzere çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir.
 
Firmamız veri kurtarma çalışmalarında ülkemize has yerel konulara özel bir önem ve ağırlık vermektedir. Özellikle yerel ticari/muhasebe programlarının (LBS, ETA, MIKRO, DATASOFT, VEGA, NETSIS, NETSIM, ...) veritabanlarının (Klasik yada SQL) kurtarılması konusunda ekibimiz ileri seviye çalışmalar yapmış ve kapsamlı çözümler üretmiştir. Yurt dışındaki veri kurtarma firmaları bu konularda çözüm üretmemekte/üretememekte ve talep halinde astronomik ücretler teklif etmektedirler. Mevcut veri dosyaları üzerinde yeni dosya oluşturma ve eski yedeklerin geri yüklenmesi gibi imkansız gibi görünen durumlarda bile firmamız kesin çözümler sunmaktadır.
 
2000 yılından bu yana Türkiye genelinde 7.000’den fazla veri kurtarma işlemi uzman mühendis ekibimiz tarafından başarı ile sonuçlandırıldı. Türkiye genelinde pek çok bilgisayar firması hizmetlerimizi müşterilerine çözüm olarak sunmakta ve hizmetlerimize olan ilgi her geçen gün artmaktadır.