Veri Kurtarma Çözümlerimiz Dünya Klasmanında
 
desiBel Teknoloji, geliştirmiş olduğu kod tabanlı yazılım altyapısı ve özel donanımları ile profesyonel veri kurtarma hizmeti veren bir veri kurtarma firmasıdır. 15 yıldır veri kurtarma çözümleri Türkiye genelinde yoğun ilgi gören firmamız, 2006 yılından bu yana yurt dışına da hizmet vermektedir. [ for English :  www.r-alldata.com ].

Veri kurtarma profesyonel bilgi birikimi, mühendislik formasyonu ve deneyim gerektiren nitelikli ve hassas bir iştir. Konunun uzmanı olan mühendis ekibimiz, veri kurtarma çalışmalarını, geliştirmiş olduğu ileri seviye kod tabanlı yazılım altyapısı ve özel teknikler ile verilerin depolandığı ortamlardaki en küçük birim alanlar (bayt, sektör, blok, küme) bazında yapmakta ve muhtemel kesin sonucu elde etmektedir.

Dikkat! İstatistiklerimize göre veri kayıplarının gerçek nedeni veri kaybına neden olan ilk olay değil bu olay sonrası yapılan bilinçsiz ve yanlış müdahalelerdir.
 
Otomatik veri kurtarma programlarının ötesi? Uzmanlarımız 1994 yılından bu yana veri depolama ortamlarının birim alan bazında analizi ve mevcut verilerin kurtarılması konusunda özel yazılımlar ve çözümler geliştirmektedir. Erişim, analiz ve kurtarma süreçlerinde her durumda kesin sonuç almayı sağlayacak genel amaçlı bir yazılım ve fiziksel tabanda da genel amaçlı bir cihaz geliştirmek ne yazık ki mümkün değil. Bu noktada özellikle otomatik veri kurtarma, analiz ve onarım programlarının genel veri kurtarma çalışmaları içerisindeki yerinin doğru anlaşılması her düzeydeki veri kurtarma muhatabı için büyük önem arzetmektedir. Özetlemeye çalıştığımız konuların ayrıntılı bir şekilde ele alındığı "Otomatik Veri Kurtarma" ile ilgili yazımız için lütfen TIKLAYINIZ.
 
Veri kurtarma hizmeti alınacak doğru yeri tespit için birkaç tavsiye! Çok kolay, imkansız gibi abartılı, deneyin bir şey olmaz gibi ciddiyetsiz ifadeler kullananlardan; yüzde yüz garantili (!) veri kurtarma işi yapanlardan; yurt dışından on binlerce yada yüz binlerce dolarlık cihaz ve yazılım getirdiğini iddia edenlerden; Google ve benzeri arama motorlarının kenarlarını-köşelerini parselleyen vitrin-tabela firmalarından; şahıslardan, çünkü veri kurtarma hizmeti kurumsal bir hizmet olmalıdır; asıl işi bu olmayanlardan; elinde mucizevi alet ve programlar olduğunu iddia edenlerden UZAK DURUN!. Konu ile ilgili detay bilgileri okumak için lütfen TIKLAYINIZ.
 
Veri kaybı ve kurtulma süreci yada kurtarıcılardan kurtulmak? Veri kurtarma işi en başından itibaren doğru algılanması ve sonuna kadar da doğru uygulanması gereken kritik işlemler sürecidir. Bu süreçte ilk ve en önemli konu doğru bilgi ve doğru muhataptır. Konuyu sıradan bir servis hizmeti gibi algılamak en çok düşülen hatalardan biridir. Veri kayıplarında alelacele ve gelişigüzel yapılan müdahaleler çoğu zaman veri kaybının gerçek nedenine dönüşmektedir. Bu nedenle veri kayıplarında sakin ve aklı selim olmak, durum değerlendirmesi yapmak, gerek konuyu gerekse konu ile ilgili çalışmaları olan firmaları araştırmak ve anlamaya çalışmak işin ilk yarısını oluşturmaktadır. Konu ile ilgili detay bilgileri okumak için lütfen TIKLAYINIZ.
 
RAID-5, RAID-1, RAID-0, ...? Bilgisayar sistemi ve bu sistemde depolanan ve işlenen veriler büyüdükçe güvenlik ve performansa yönelik yatırımlar kaçınılmaz hale gelmektedir. Bu noktada çok sayıda diskin birlikte ve değişik güvenlik ve performans seçenekleri ile yapılandırılmasını ve kullanılmasını sağlayan RAID sistemleri en çok tercih edilen veri depolama yapılardır. Alınan bütün güvenlik önlemlerine rağmen bu sistemlerde de sorunlar olabilmekte ve veri kayıpları ile karşılaşılabilmektedir. Firmamız çökmüş yada değişik şekillerde hasar görmüş RAID sistemlerden verilerin kurtarılması konusunda kapsamlı çalışmalar yapmış ve çözümler üretmiştir. Konu ile ilgili detaylı bilgi için lütfen TIKLAYINIZ.
 
Ticari verileriniz, aman dikkat? Kanaatimizce veri kurtarma firmalarının en önemli müşteri kitlesi ticari verileri kaybolan yada hasar gören firmalardır. Bilgisayarlar ve veri depolama ortamları günümüzde pek çok alanda ve pek çok amaçla kullanılmaktadır. Bu bilgisayarlardan genellikle ticari amaçla kullanılanları gerçekten önemli hatta yerine göre hayati veriler içermektedir. Firmamız bu nedenle özellikle ülkemizde yaygın olarak kullanılan ticari programların veri tabanlarının (kendine has, Cobol, DBF, Access, Paradox, Interbase, SQL, Oracle, ...) veri kaybında kurtarılmasına yada onarılmasına yönelik kapsamlı çalışmalar yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi için lütfen TIKLAYINIZ.
 
Linux sistem çöktü, eyvah, şimdi ne olacak? Dünyada Linux dosya sistemleri (ExtFS, Ext2FS, Ext3FS, ReiserFS, LVM, LVM2, Redhat Software RAID, ...) üzerine çalışma yapan maalesef çok az sayıda veri kurtarma firması var. Linux dosya sistemlerine yönelik geliştirilen otomatik veri kurtarma programlarının tümü yine maalesef az sayıdaki özel duruma yönelik çözüm sunmaktadır. Firmamız çökmüş Linux sistemlerden veri kurtarmaya yönelik ileri seviye çalışmalar yapmış ve kapsamlı veri kurtarma çözümleri geliştirmiştir. Konu ile ilgili detaylı bilgi için lütfen TIKLAYINIZ.
 
Tüm otomatik veri kurtarma programları ile diskinizi taradınız! [EasyRecovery (Tiramisu), Runtime GetDataBack (GDB), R-Studio, Recover My Files, FinalData, Stellar Phoenix, NucleusKernel, Unistal, O&O, ZAR, PC Incpector, Recuva, File Scavenger, Restorer2000, Disk Internals, ... (tüm programlar yaklaşık aynı sonucu verecektir)]. Gelen dosyalar çalışmıyor yada aradığınız dosyalara ait hiçbir iz yok. Chip dergisinin verdiği CD ve DVD'lerdeki süper veri kurtarma (!) programlarını da kullandınız. Yine sonuç yok. Bu tür durumların çoğunda firmamız pek çok dosya formatı için %100 sonuç üretmektedir [veri tabanları (Cobol, DBF, Access, Paradox, Interbase, Firebird, SQL 97-2008, Oracle, ...); Belge formatları (Ofis 95, 97-2003 belgeleri, XLS, DOC, PPT; Ofis 2007 belgeleri, xlsx, docx, pptx, ...); MS Exchange Server (EDB), MS Outlook (PST), MS Outlook Express (DBX), Lotus Notes (NSF), ... E-mail formatları; Fotoğraf (Exif, JFIF) ve Video formatları (VCD dat, Video DVD vob, avi, mpg, wmv, mp4, 3gp, mov, asf), ...].
 
USB Bellekler ve Bellek kartları! Son yıllarda aşırı ucuzlamaları ve veri depolama-taşıma gereksinimlerini pratik bir şekilde karşılamaları nedeniyle flash bellek kullanımı çığ gibi artmaktadır. Elektronik tabanlı veri depolama ortamları da maalesef pekçok nedenle bozulabilmektedir. Firmamız, USB bellekler ve bellek kartlarında [CF I-II, SD (mini, mikro tüm formlar), XD, MMC, MS, MS-PRO, SM, ... tüm kapasitelerde) fiziksel yada mantıksal nedenle oluşan veri kayıplarının tümünde kesin çözümler üretmektedir. İlgili ortamlarda verilerin depolandığı bellek entegrelerinin fiziksel olarak okunması ve mantıksal olarak çözümlenmesi konusunda her türlü teçhizata ve özel yazılıma sahiptir.
 
Haber ve bilgilendirme yazılarının tamamı için lütfen TIKLAYINIZ.